23 października 2013

NOWOCZESNY KARMNIK DLA PTAKÓW WŁASNEGO PROJEKTU I WYKONANIA

W tym roku po zebranych doświadczeniach w wykonywaniu budki lęgowej dla ptaków (BUDKA DLA PTAKÓW KROK PO KROKU), postanowiłem samodzielnie zaprojektować i wykonać karmnik dla ptaków.
Karmnik ten nawiązuje swoją stylistyką do architektury modernistycznej XX wieku, ma płaski daszek i dużo miejsca na karmę dla ptaków, jego ścianki zewnętrzne są tak usytuowane, że obserwator bez problemu może podglądać goszczące w karmniku ptaki.

Karmnik w zależności od możliwości lokować można na poręczy balkonu, poziomej gałęzi bądź na wolnostojącym słupku wkopanym w ziemię czy ogrodzeniu.
Jak na razie wykonałem dwa takie karmniki- są one w stosunku do siebie odbiciami lustrzanymi- można montować je tak aby widoczność dla obserwatora i dostęp dla ptaków były możliwie jak najlepsze.

Karmniki polakierowane są nieprzepuszczającym wodę lakierem do drewna.
W najbliższych dniach będę robił kolejny karmnik, tym razem pomalowany na ciemniejszy kolor.

Jeśli ktoś z czytelników (wyrażając chęć w komentarzu) chciałby zainstalować u siebie karmnik mojego wykonania to bardzo chętnie wykonam jeden z przetestowanych wariantów (Lewy bądź Prawy) w jaśniejszym bądź ciemniejszym kolorze i wyślę na podany adres za symboliczne 80 zł + koszt wysyłki.

Niebawem karmniki dostępne będą także na Allegro.

A gdy mój karmnik zostanie już zainstalowany będę fotografował i prezentował na "Przyrodniczku" posilające się w nim ptaszki.

Na poniższym rysunku wymiary karmnika:
11 komentarzy:


 1. Konstrukcja bardzo nowoczesna Kamilu :) Ciekawy projekt i świetne wykonanie :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy projekt, ale ładnie ci to wyszło:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko było tak zaprojektowane i zaplanowane, więc naprawdę nic nie "wyszło". :)

   Usuń
 3. Taki przestronny karmnik rzeczywiście ułatwi Tobie obserwację i fotografowanie ptaków. Hm, ja pomalowałabym wewnętrzne ściany na jakiś jasny kolor, żeby ptaszki dobrze wypadły na ładnym tle. A sufit koniecznie na biało - miałbyś więcej światła! Powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 4. witam , ciekawy projekt, a kiedy beda na allegro do kupienia, prosze o wiadomosc craviec1@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Congratulations on your blog ! And most importantly, thank you for that content which always makes me happy !!
  obat telat datang bulan
  cara menggugurkan kandungan

  OdpowiedzUsuń
 6. Robiło się już je na kilka sposób, a to z orzecha kokosowego lub z butelki po napojach czy desek. Jak ktoś chce na szybko i bardzo prosto to z butelki po pięciolitrowej wodzie - zrobić tam podest i otwory dla ptaków. Jeśli ktoś ma czas i trochę umiejętności to też można z deseczek na przykład taki http://www.open-youweb.com/jak-zrobic-karmnik/ tylko, że o wiele trudniej i więcej czasu, więc jak dla kobiet to butelka i kilka otworów będzie najprostsze i też działa. A mam pytanie czy drewno można czymś pomalować na zielony kolor?

  OdpowiedzUsuń
 7. Thanks for sharing the good and useful information here on the blog for us.
  obat aborsi
  tanda tanda kehamilan

  OdpowiedzUsuń