Każda firma, która się rozwija potrzebuje odpowiedniego wyposażenia. Biurka i regały to najczęściej kupowane elementy, które są niezbędne w każdym przedsiębiorstwie.

Biurka i regały można kupić obecnie w tak wielu modelach, że wybór staje się bardzo trudny. Nie zawsze nowe biurka i regały pasują do już posiadanego wyposażenia, dlatego bardzo ważne jest przy pierwszym zakupie, aby zdecydować się na jednorodny styl i elementy, które w późniejszym czasie będzie można łatwo uzupełnić.
Planując przestrzeń biurową warto brać pod uwagę komfort pracowników oraz potrzebne do przechowywania meble. W wielu firmach ilość generowanych dokumentów papierowych wymusza stwarzanie odpowiednich pomieszczeń, w których umieszczane są regały.
Wybór biurek jest również dość kłopotliwy. Przede wszystkim biurka i regały powinny być funkcjonalne, łatwe w utrzymaniu, posiadające miejsce do przechowywania dokumentów oraz możliwość dostosowania do pracownika. Ważny jest również materiał i sposób wykonania każdego mebla.