Jak znaleźć najlepszego DJ-a na wesele?

Każda impreza, również przyjęcie weselne to przede wszystkim dobra, odpowiednio zaplanowana muzyka. Z tego względu warto przemyśleć, kto będzie najbardziej odpowiednim dj na wesele. Zanim zatrudnimy jednego z nich, nawet jeżeli jest poleconym przez naszych znajomych warto wcześniej poznać styl danego dj-a. Należy sprawdzić, czy rodzaj muzyki, jaki on zaproponuje będzie nam odpowiadać; weźmy także pod uwagę ewentualne preferencje naszych gości, którzy również mają przecież dobrze się bawić. Dobry dj na wesele to nie tylko osoba, która puszcza muzykę, ale również umiejętnie dobiera utwory do nastroju gości i klimatu imprezy oraz sali weselnej.
Co więcej, warto wcześniej stworzyć listę utworów, które chcemy usłyszeć na przyjęciu weselnym, a także spis piosenek, których słyszeć absolutnie nie chcemy. Dzięki temu dj będzie mógł powiedzieć, czy może się dostosować do naszego życzenia oraz unikniemy zbędnych nieporozumień podczas imprezy.
Warto także pamiętać o tym, aby zacząć poszukiwanie dj-a przynajmniej pół roku przed weselem, w szczególności jeżeli termin przyjęcia jest zaplanowany na tak zwany „gorący” okres w tej branży, czyli okres pomiędzy majem a wrześniem – jeżeli zabierzemy się za to zbyt późno, możemy nie znaleźć dobrego dj-a dostępnego w danym terminie.
Oczywiście ważną kwestią jest także honorarium dla dj-a, które możemy mu zaproponować. Zazwyczaj koszt wynajęcia takiej osoby na wesele to kwota od kilkuset do tysiąca złotych. Jeżeli dj ma być również wodzirejem, który poprowadzi zabawy czy też oczepiny należy liczyć się z kwotą wyższą o kilkaset złotych.