Kolekcjonowanie jest pasją wielu ludzi. Po krótce tłumacząc jest to ciągły, trwający długi okres czasu proces nabywania jakiś dóbr lub doświadczeń. Wiele osób decyduje się na zbieranie czegoś, pod wpływem impulsu, chwili czy danego uczucia. To co zbieramy w dużym stopniu zależy od naszego gustu, charakteru, od tego co nas w życiu spotkało.

Dla ludzi, którzy zbierają anioły, ważne jest aby były one różnorodne. Często przywożą ze sobą po jednym egzemplarzu z każdego miejsca jakie odwiedzili, lub też proszą przyjaciół o taki podarunek na dowolną okazję.

Kolekcje, w których zbiera się elfy, są na ogół bardzo interesujące i różnorodne, bowiem istoty te są przedstawiane w bardzo różne sposoby – wszystko zależy od wizji ich autora-artysty.

Relikty

Elementy kolekcji, są dla kolekcjonera bardzo ważne. Na ogół są wyłączone z codziennego używania, mają jedynie pięknie eksponować się w danym miejscu. Fakt, iż zostały przez nas nabyte oznacza, iż mają dla nas znaczenie symboliczne, można powiedzieć, iż czasem dotykają niemal sfery sacrum. Kolekcjonera charakteryzuje aktywność oraz oddanie – jest on wierny swojej kolekcji, oraz zbiera ściśle określone przez siebie rzeczy.
Co lubimy zbierać?

Jeżeli chodzi o dobra materialne, może być to dowolna rzecz. Są ludzie, którzy z pasją zbierają figurki przedstawiające anioły, elfy czy słonie. Inni kolekcjonują kapsle od napojów czy zużyte karty magnetyczne. Są też tacy, dla których największe znaczenie mają magnesy na lodówkę przywiezione z miejsc w których byli, piasek z plaż na których odpoczywali czy też pocztówki jakie dostali od przyjaciół. Dla wielu osób kolekcjonowanie jest też sposobem na życie, inwestują bowiem w drogie dzieła sztuki czy zabytkowe auta. Tak naprawdę to co będziemy kolekcjonować nie jest tak istotne – najważniejsze jest, aby pielęgnować to hobby i kontynuować je przez jak najdłuższy okres czasu.