Mieszkanie to nie drobny sprzęt, który w razie problemów możemy odłożyć do szafy albo wyrzucić. Kupno mieszkania kosztuje nas zwykle bardzo wiele i w tym celu zadłużamy się nierzadko nawet na kilkadziesiąt lat, zatem nie możemy pozwolić na to, by była to przypadkowa decyzja.
Wybór dewelopera, od którego kupimy mieszkanie, musi być bardzo staranny. Na rynku jest wiele firm zajmujących się budowaniem bloków mieszkalnych i nie wszystkie z nich cieszą się dobrą opinią. Warto poczytać sprawdzone informacje na temat kondycji danej firmy, a więc czy nie ma problemów z realizacjami inwestycji, czy deweloper nie boryka się z własnymi kłopotami finansowymi i jak wyglądają gotowe mieszkania.
Dobry deweloper jest także skłonny na pewne ustępstwa wobec klienta. Może się zgodzić na atrakcyjniejsze warunki finansowe, jeśli tylko umiejętnie przeprowadzimy negocjacje. Możliwe jest także wprowadzenie zmian w aranżacji mieszkania. Deweloper zgodzi się na przykład na inne rozstawienie ścian, jeśli tylko nie będzie to miało wpływu na stabilność całej konstrukcji. Wykończenie mieszkania również może być wykonane na podstawie indywidualnych ustaleń z klientem. Musimy jednak pamiętać, by wszystkie takie ustalenia były zawarte w podpisanej umowie.