Coraz większą popularnością cieszą się już nie tylko pozalekcyjne zajęcia z piłki nożnej czy malarstwa, ale też z matematyki, biologii i polskiego. Co kieruje rodzicami – czy konieczność dokształcenia pociechy, czy może moda i źle pojęta opiekuńczość?

Edukacja w dzisiejszych szkołach ma dosyć wyrównany poziom. Programy nauczania, ujednolicone podręczniki i wymagania narzucone przez Ministerstwo Edukacji doprowadziły do tego, że szkołę dzieciaki opuszczają z bardzo wyrównanym stanem wiedzy. Zapisywanie na lekcje dodatkowe i korepetycje z większości przedmiotów powinno więc mieć miejsce tylko, jeśli pociecha kompletnie nie radzi sobie z tematem, lub sama z siebie pragnie zgłębiać wiedzę. Wyjątkiem jest nauka języków – tutaj im więcej i systematyczniej, tym lepiej. A jak wiadomo biegła znajomość języka obcego to pierwszy stopień do kariery.

Czasami warto zastanowić się, czy zapełnianie potomkowi czasu korepetycjami i dodatkowymi zajęciami pozaszkolnymi jest nie tylko stratą pieniędzy, ale i odbieraniem dziecku możliwości decydowania o swoim czasie wolnym.

1 KOMENTARZ

  1. Widzę, że wasz portal fajnie się rozwija. Mam podobny i zapraszam do siebie.

Comments are closed.