W tym roku po zebranych doświadczeniach w wykonywaniu budki lęgowej dla ptaków (BUDKA DLA PTAKÓW KROK PO KROKU), postanowiłem samodzielnie zaprojektować i wykonać karmnik dla ptaków.
Karmnik ten nawiązuje swoją stylistyką do architektury modernistycznej XX wieku, ma płaski daszek i dużo miejsca na karmę dla ptaków, jego ścianki zewnętrzne są tak usytuowane, że obserwator bez problemu może podglądać goszczące w karmniku ptaki.

Karmnik w zależności od możliwości lokować można na poręczy balkonu, poziomej gałęzi bądź na wolnostojącym słupku wkopanym w ziemię czy ogrodzeniu.

Jak na razie wykonałem dwa takie karmniki- są one w stosunku do siebie odbiciami lustrzanymi- można montować je tak aby widoczność dla obserwatora i dostęp dla ptaków były możliwie jak najlepsze.

Karmniki polakierowane są nieprzepuszczającym wodę lakierem do drewna.
W najbliższych dniach będę robił kolejny karmnik, tym razem pomalowany na ciemniejszy kolor.

Jeśli ktoś z czytelników (wyrażając chęć w komentarzu) chciałby zainstalować u siebie karmnik mojego wykonania to bardzo chętnie wykonam jeden z przetestowanych wariantów (Lewy bądź Prawy) w jaśniejszym bądź ciemniejszym kolorze i wyślę na podany adres za symboliczne 80 zł + koszt wysyłki.

Niebawem karmniki dostępne będą także na Allegro.

A gdy mój karmnik zostanie już zainstalowany będę fotografował i prezentował na „Przyrodniczku” posilające się w nim ptaszki.