W przypadku wydawania dziecka za mąż jest cała lista spraw do załatwienia. Należy zakupić strój na tę specjalną uroczystość, ustalić termin w kościele oraz zamówić sale na przyjęcie weselne; zamówienie kwiatów i oprawy muzycznej dopełnia tę długą listę. Potrzebny jest nie tylko disc jockey, który zapewni doskonałą zabawę przez całą noc, lecz również organista na ślub, którego granie będzie towarzyszyć uroczystej mszy. Czasami zdarza się, że ważny członek rodziny dysponuje tą umiejętnością. Jest to wtedy niezwykłe przeżycie, gdy na przykład dziadek lub wujek gra na organach Ave Maria, podczas gdy tata prowadzi córkę do ołtarza.
Najlepiej, gdy ma się konkretne wyobrażenia co do właściwej oprawy muzycznej tej wyjątkowej uroczystości. Można wyrazić własne życzenia i przedyskutować te propozycje z muzykiem albo polegać na znanych i sprawdzonych standardach.
Ważne jest, by odpowiednia organizacja całego ślubu przebiegała sprawnie i była doskonale zorganizowana. W tym celu warto skorzystać z fachowej pomocy.