Wskazane jest, aby deska podbitka odznaczała się dobrymi walorami jakościowymi. Z tego powodu zalecaną opcja jest podbitka świerk skandynawski.
Warto zdawać sobie sprawę, ze świerk skandynawski cechuje się jasno żółtym kolorem oraz przejrzystym układem włókien. W naszym kraju świerk jest jednym z głównych gatunków drewna, który jest wykorzystywany w budownictwie. Zgodnie z określoną normą świerk znajduje się w 4 klasie wytrzymałości. Wskazane jest korzystanie z takiej podbitki, która posiada jak najwyższą klasę drewna, ponieważ łączy się to z jej jak najlepszymi parametrami jakościowymi.
Podbitka świerk skandynawski jest oferowana przez pewną grupę producentów w naszym państwie. Godne polecenia jest poszukanie opinii klientów dotyczących różnych produktów, gdyż mogą one uzmysłowić komuś, który produkt jest najbardziej odpowiedni. Należy zwrócić uwagę na to, jakie cechy ma poszczególna deska. Każdy towar posiada określoną długość, szerokość oraz wagę. Należy je dostosować do własnych wymagań.