Samodzielne urządzenie mieszkania to oczywiście wielkie wyzwanie, ale również przygoda. Na pewnym etapie konieczne staje się jednak zasięgnięcie porad ekspertów lub przynajmniej zgłębienie się w lekturę branżowych portali jak wt4home.com, które bardzo merytorycznie przygotują do wyboru np. konkretnych paneli albo desek do ułożenia tarasu.
Drewno stało się ostatnio materiałem wyjątkowo popularnym, powrót do naturalizmu i otwarcie na przestrzeń, powietrze oraz słońce, pociągnęło za sobą także odważniejsze wykorzystywanie drewna, kamieni, piasków i innych naturalnych materiałów budowlanych, z których już dawno branża budowlana chciała kompletnie zrezygnować.
Obecnie moda na drewniane dodatki to nie tylko tworzenie całych elewacji czy tarasów z takiego drewna, ale również przejaw piękna oraz funkcjonalności w jednym ? donice drewniane. Coraz częściej projektowane są one w sposób, który gwarantuje im samym ogromną widowiskowość ? donica nie musi już być nudnym pojemnikiem na rośliny, a może stać się sama w sobie doskonałym elementem ozdobnym.