Dlaczego szkolenia BHP są potrzebne
Dlaczego warto szkolić swoich pracowników pod kątem BHP? Szkolenia BHP poprawiają bezpieczeństwo pracy w naszej firmie. Przede wszystkim szkolenia BHP powinny być cyklicznie powtarzane, aby utrwalić wiadomości już przekazane. Szkolenia BHP powinny ponadto za każdym razem wprowadzać coś nowego, co uzupełni brakującą wiedzę.

Pracownicy często narzekają na szkolenia BHP. Zarzuca się im nudę oraz klepanie w kółko tego samego. Nie zdają sobie sprawy z ich znaczenia, dopóki sami nie zostaną postawieni w sytuacji, gdy z tej wiedzy muszą skorzystać. W dziewięćdziesięciu procentach przypadków nie są to sytuacje związane z pracą, ale losowe wypadki życiowe. Wtedy dopiero można zdać sobie sprawę, że szkolenia BHP na których „straciliśmy” tyle cennych godzin, faktycznie są potrzebne i potrafią uratować zdrowie, lub nawet życie.

Szkolenia BHP są potrzebne o czym mówią statystyki. Najczęściej to starzy doświadczeni pracownicy, którzy maja za sobą wiele szkoleń, przejmują inicjatywę podczas działań ratowniczych.