Czy lubimy chodzić do szkoły?

Prawdopodobnie na to pytanie zdecydowana większość uczniów odpowiedziałaby „nie”. No, bo, tak w zasadzie, kto lubi wstawać wcześnie rano, jechać zatłoczoną komunikacją miejską, marznąć na przystanku i czekać na spóźnialskich kierowców? No właśnie. Nikt.
Ale nie można zapominać, że szkoła to także ludzie, z którymi spędzamy dużą, bardzo dużą część dnia. Chcemy mieć z nimi dobre relacje, aby lepiej funkcjonować w grupie, jest to dla nas istotne. Zresztą nikt chyba nie lubi być z kimś pokłócony, a już na pewno nie w sytuacji, kiedy widzimy się z tą osobą każdego dnia.
Poza tym szkoła to zdobyta wiedza, która, czy sobie z tego zdajemy sprawę, czy też nie, kiedyś się nam przyda. Nie można przewidzieć w jakich okolicznościach będziemy mogli ją wykorzystać, ale nie da się ukryć, iż w jakichś na pewno.
Należy dbać o wykształcenie i naukę. Edukacja to niesamowicie ważny aspekt naszego życia, prawdopodobnie jeden z najważniejszych. Należy dbać o to, aby nic w jej kwestii nie zaniedbywać, bo to, o co teraz zawalczymy, będzie miało swoje odzwierciedlenie w przyszłości!