Nieważne czy jesteśmy licealistą, studentem, czy uczymy się na ważną prezentację w pracy. Każdy z nas ma swoje metody nauki, które przynoszą mu najszybsze rezultaty i największe korzyści. Niektórzy stosują metodę zakreślania, niektórzy rysują schematy- najważniejsze, że taka nauka działa. Bardzo często jednak zapominamy jak ważna, przy nauce jest dieta i stan naszego organizmu. Edukacja na temat dbania o siebie, także jest kluczowa.

Dieta przy nauce

Bardzo często, gdy się uczymy, jemy niezdrowe rzeczy. Chipsy, czekolada- wydają nam się dobrym wyjściem, gdy nie chcemy za bardzo odchodzić od książek, czy komputera i przerywać nauki. Błąd. W ten sposób przeciążymy organizm i doprowadzimy w szybkim tempie do nadwagi. Na czas nauki warto przygotować bakalie, owoce, warzywa pokrojone w słupki i gorące kakao.

Higiena pracy

Pamiętajmy, by zadbać o odpowiednie oświetlenie przy nauce, oraz o częste wietrzenie pomieszczenia. Świeże powietrze nas rozbudzi i doda nam wigoru.

Aktywność fizyczna

Tak, wiemy, że masz dużo nauki. Weź jednak psa na krótki, ale intensywny spacer, albo krótko poćwicz w domu. Szybko zauważysz różnicę!

1 KOMENTARZ

Comments are closed.