Bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy, by nasz ogród był efektowny i oryginalny, jest budowa oczka wodnego. Nie jest to rozwiązanie dla każdego i rodzice małych dzieci powinni się zastanowić, czy nie warto odwlec tej inwestycji w czasie, albo zadbać o jak najlepsze jej zabezpieczenie.

Oczko wodne z pewnością spodoba się miłośnikom żab i ryb, bowiem stwarza doskonałe dla nich warunki życiowe i stanowi świetne miejsce do uprawy efektownych roślin wodnych.
Kamienie ozdobne będą doskonałym wykończeniem naszej sadzawki. Możemy także zastanowić się nad inwestycją w fontannę, która nie tylko zapewni świetne doznania wizualne, ale także będzie natleniać wodę, jednocześnie ją filtrując.
Oczko wodne może być także niebezpieczne, zwłaszcza dla małych dzieci, dlatego bezwzględnie powinniśmy zadbać o jego zabezpieczenie.
Należy pamiętać o skwapliwej i regularnej dbałości o czystość wody, tak by na dnie naszego oczka nie osadzał się nadmiar mułu, który z czasem powodować może brzydki zapach i nieciekawy kolor wody.