Znam tylko jedno miejsce gdzie co roku w pierwszej połowie kwietnia pojawia się piękny dywan utkany z tych niesamowicie kwitnących roślin.

Widok jest spektakularny i przyciąga wielu ludzi. Miejscem tym jest niewielki park im. ks. bp. Michała Klepacza, znajdujący się w Łodzi, na terenach Politechniki Łódzkiej niedaleko hali sportowej. W parku znajduje się wiele ciekawych roślin, które na pewno pojawia się na „Przyrodniczku”.

Śnieżnik lśniący jest roślina cebulową należącą do rodziny szparagowatych, jest rośliną naturalnie rosnącą w Azji mniejszej. Jest jedna z pierwszych roślin kwitnących wiosną, często nawet wtedy, kiedy leży jeszcze śnieg. Każda roślina wytwarza 2-3 łodygi na których znajdują się lazurowo- błękitne, jaśniejące do środka i wpadające w biel kwiatostany. Kwiaty maja kształt gwieździsty, o sześciu płatkach i białym środku. Liście śnieżnika lśniącego są dość długie i wąskie. Dorasta do 15 cm wysokości.

Śnieżniki są często spotykane w ogrodach i bardzo lubiane przez hodowców, są łatwe w uprawie.
Śnieżnik lśniący lubi w miarę pulchną glebę ze średnia ilością wilgoci z wyjątkiem okresy wegetacji, kiedy wymaga dużej ilości wilgotności. Może rosnąć w pełnym słońcu, jak i w lekkim cieniu. W zależności od odmiany kwiaty mają barwę białą, różową lub jasnoniebieską. Po przekwitnięciu liście usychają i odpadają.