Drewno jest szczególnym rodzajem surowca, które wykazuje się bardzo dużą plastycznością i pozwala się dość łatwo poddać wszelkiego rodzaju obróbce.

Można je swobodnie kształtować na wiele różnych sposobów. Z drewna wykonuje się wiele przedmiotów przeznaczonych na domowy użytek. Są to przede wszystkim meble, artykuły dekoracyjne przedmioty przeznaczone do dekorowania ogrodu. Drewno to także pokrycia podłogowe, takie jak parkiet czy panele drewniane. Surowiec ten służy także do wykonywania wszelkich obiektów małej architektury, takich jak altanki czy wiaty garażowe. Aby jednak można było wykonywać tego typu prace koniecznie trzeba się zaopatrzyć w różnego typu elektonarzędzia, dzięki którym wykonywanie tych prac będzie prostsze i będzie mogło szybciej przebiegać sex.

Bardzo często elementy drewniane są łączone z elementami betonowymi czy metalowymi. Aby można było stworzyć jednolitą konstrukcję z tych elementów konieczne jest dysponowanie odpowiednimi narzędziami. Bardzo przydatne mogą się okazać, takie narzędzia, jak sprawarka inwertorowa, dzięki której możliwe będzie wykonanie metalowego stelaża. Na tak wykonanym stelażu można następnie montować części drewniane, takie jak listwy czy panele.

Drewno musi być we właściwy sposób zakonserwowane i zabezpieczone tak, aby możliwe było jego długotrwałe użytkowanie. Na rynku dostępny jest cały szereg różnego rodzaju preparatów konserwujących, z bejcami do drewna, drewnochornami i innymi impregnatami. Preparaty konserwujące powinny być zastosowane zanim jeszcze elementy drewniane zostaną przyłączone do metalowych. Jednak bardzo ważne jest także to, aby można było konserwować drewno także w okresie jego eksploatacji. Najlepiej jest, aby prace konserwacyjne były przeprowadzane, co roku przed rozpoczęciem się sezonu wiosennego. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na właściwości środków konserwujących. Niektóre środki nie tylko nadają drewnu właściwy kolor, ale także zabezpieczają go przed butwieniem oraz przed zniszczeniem. Bardzo często na elementach drewnianych pojawiają się pleśnie oraz grzyby. Jeszcze przed zastosowaniem preparatu należy je usunąć i dopiero w kolejnym kroku stosujemy preparaty konserwujące.