Nauka gry na gitarze dla dzieci Poznań i Nauka gry na flecie Poznań

Muzyka – lekarstwo dla duszy

Muzyka od zawsze była obecna w życiu człowieka. Już w czasach prehistorycznych ludzie tworzyli muzykę – wystukiwali rytm uderzając o siebie np. kośćmi mamuta. Rozwój muzyki nastąpił w starożytności, kiedy to powstały pierwsze harfy, liry, flety czy fujarki. W czasach średniowiecznych muzyka była poświęcona Bogu i wierze.

Złote lata muzyki klasycznej przypadają na epoki oświecenia i romantyzmu. To wtedy tworzyli Mozart, Beethoven czy Strauss, a w Polsce wybitny pianista Fryderyk Chopin. Coraz popularniejsza stawała się nauka gry na flecie Poznań. W XX wieku nastąpiła epoka jazzu, a później popularnego do dziś rock and rolla. Warto tu wspomnieć Elvisa Presley’a, McCarney’a i innych wybitnych rockmanów. Nie ma chyba na świecie osób, które nie znałyby zespołów Queen, Metalica, The Rolling Stones, Scorpions… W Polsce swoją popularność osiągnęły m.in. Dżem, Perfect, Lady Punk. Muzyka wkroczyła w nasze życie na dobre. W szkłach pojawiła się nauka gry na gitarze dla dzieci Poznań. Któż z nas żyjących w latach 80-tych nie kochał siedzieć z gitarą przy ognisku, słuchając ballad, czy śpiewając ludowe utwory…

Aż strach pomyśleć, jak wyglądałoby nasze życie bez muzyki, która towarzyszy nam, zanim jeszcze przyjdziemy na świat. Muzyki słuchamy w chwilach radości i smutku. Muzyka napędza nas do działania, sportu. Jest lekarstwem dobrym na wszystko!