Jak zdefiniować bloga?

Czym właściwie jest blog?

Pierwsza definicja, która nasuwa się na myśl to: internetowy dziennik. Elektroniczny pamiętnik. Miejsce, w którym możemy opowiedzieć naszą historię.

No tak, ale blogi to nie tylko wspomnienia. Dla niektórych to wręcz narzędzia pracy. Większość reporterów czy dziennikarzy wie, jak ważna jest regularna działalność w sieci. Świadomy mocy Internetu publicysta regularnie odwiedza wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego i publikuje tam swoje przemyślenia.

Podobnie sprawy się mają w przypadku profesjonalnych powieściopisarzy. Wielu autorów przed debiutem, zaczynało karierę właśnie od publikowania w sieci. Prowadzenie bloga daje początkującemu twórcy wiele możliwości: między innymi uzyskanie obiektywnej opinii na temat poszczególnych dzieł, poznanie swoich mocnych i słabych stron oraz zgromadzenie bazy czytelników.

Jaki z tego wniosek? Internetowa publicystyka jest trudna to zdefiniowana i obejmuje więcej niż jedną kategorię. Jeżeli chcemy poznać różne rodzaje blogów, to wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego, jest do tego idealnym miejscem.